İnsanların zihinleri meşgul ediliyor!

Çocuklarınızın eğitilmesini istemiyorlar. Çok fazla düşünmenizi istemiyorlar. Bu yüzden ülkemiz ve dünya gün geçtikçe eğlenceyle, medyayla, televizyon programlarıyla, lunaparklarla, dinleriyle, uyuşturucuyla, alkolle, gıdalarla ve futbol maçları gibi aktivitelerin her çeşidiyle dolu hale geldi.

İnsanların zihinlerini meşgul etmek için canla başla uğraşıyorlar. Yani çok fazla düşünmeniz, önemli insanların işine gelmiyor. Uyanmanız ve anlamanız gerek ki, hayatınızı yönlendiren insanlar var ve siz bunun farkında değilsiniz!...

Jorden Maxwel

 

"Akla ne ile uğraşacağını Gönül öğretir, Gönül gelişmezse Akıl kötülüklerle uğraşır. Onun için düsturumuz Bilim+Gönül dür."

"Batının devlet anlayışı sömürmeye, katliam yapmaya, kültürel katliam da dâhil, dilini, dinini yok etmeğe dayalıdır. Bizim devletlerimizin hiçbirinde böyle birşey yoktur ve olmamıştır. Bizim devlet anlayışımız, insanın her türlüsünü insandan sayar.

Bizim devletlerimiz onun için uzun ömürlü olmuştur. Batı devletleri ise, hep kısa ömürlü olmuştur. Bizim devletlerimiz hep insanlık anlayışına dayanmıştır. Hep dil, etnik (soy) farkı gözetmeden insana hizmet etmek, Hak' tan alıp halka vermek esas olmuştur."

Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu

 

İllizyondan Çıkmalıyız

Günümüzde milletimize aşağılık kompleksini yerleştiriyorlar. Bu da bir ilizyondur. “Sizden bir şey olmaz.” mânâsını bizzat toplumlara “Bizden bir şey olmaz.” dedirterek kabul ettiriyorlar. Her şeyimizi eleştiriyoruz.
 
“Hiçbir şeyi doğru yapamayız.”, “Atalarımız da aynıydı.” imajını beyinlere yerleştirerek toplumun kendine olan güvenini kaybettirmek istiyorlar ki böylelikle karşı kültüre daha kolay teslim olsun.

Acaba hayat içerisinde bizlere biçilen rol nedir?

TV, Sinema, Tiyatro, Gazete, Dergi, Hikaye vs çevre ile iletişime girdiğimizde hangi mesajları alıyoruz?

Zihinlerimiz yönlendiriliyor mu?

Kararlarımızı kendimiz mi alıyoruz?